Dr Michael Pantalon


Dr Michael Pantalon:

• autor książki „Instant Influence – How to get anyone to do anything FAST”
Wydanie polskie pierwsze: „Instant Influence. Błyskawiczne wywieranie wpływu”.
Wydanie polskie drugie: „Motywacja. 6 kroków”

Nasze tłumaczenie nazwy metody – motywacja błyskawiczna.

• terapeuta, coach, leadership coach, konsultant, trener i mówca motywacyjny

• jego metoda została przetestowana w ponad 100 badaniach na kilku tysiącach osób

• jest skuteczna w każdej sytuacji; zawodowej i prywatnej

Dr Michael Pantalon jest wykładowcą psychologii osobowości na Yale University School of Medicine. Michaelowi zależy tak jak Tobie i wielu innym, aby motywowanie siebie było szybkie i łatwe. Praca Michaela przez ostatnie dwie dekady jako psychologa, eksperta od motywacji i uzależnień, badacza, coacha, trenera, mówcy i autora bestsellera Instant Influence pokazała, że to możliwe. Motywowanie ludzi nie jest takie trudne i każdy może być mistrzem motywacji. Jako coach, Michael pomaga klientom zrozumieć, że najbardziej wysublimowany sposób by motywować siebie i innych polega na tym, by zdać sobie sprawę z trzech prostych, aczkolwiek głębokich prawd:

1) nikt nie musi się zmieniać – każdy może zdecydować za siebie

2) Każdy (także Ty) ma wystarczające zasoby motywacji

3) Uruchomienie wewnętrznej motywacji to nie długi i tajemniczy proces.

Tak naprawdę motywować można w 7 minut metodą motywacji błyskawicznej opracowanej przez Michalea, a opartej na 30 latach nauki. W zasadzie opiera się ona na prostych 6 pytaniach DLACZEGO chcemy coś zmienić i JAK chcemy to zrobić. To jest naprawdę dość proste i możesz dzięki tej metodzie stać się efektywnym i wpływowym liderem.

Celem Michaela zawsze była łatwa zmiana – to właśnie zapewnia jego 7-minutowe podejście. Michael jest de facto znany z tego, że skomplikowane teorie zachowań sprowadza do prostych technik, których może używać każdy. To jest ta „tłumaczeniowa” część Michaela, który w dzieciństwie sporo czasu spędzał na tłumaczeniu dla swoich rodziców – imigrantów. Ma też opinię zdolnego do motywowania najbardziej opornych klientów i pacjentów – od ulic Bronxu w Nowym Jorku po gabinety członków zarządów amerykańskich korporacji. Swój pierwszy nieświadomy „najazd” na terytorium coachingowe przeprowadził, kiedy zdołał przekonać Główną Księgową szpitala do kontynuowania badań nad swoją metodą motywacyjną, kiedy ta okazała się tak skuteczna, że dzięki niej pacjenci przestali powracać do szpitala, a ten zaczął tracić pieniądze! Co więcej, lekarze, których Michael przeszkolił w Yale, często mówią, że kiedykolwiek rezydenci szpitali nie mogą zmotywować pacjenta, są pytani czy już wykorzystali metodę Instant Influence Motywacja Błyskawiczna i czy aby na pewno we właściwy sposób?