Miło nam poinformować, że właśnie ukazał sę artykuł naszej trenerki metody Instant Influence Motywacja Błyskawiczna, Agnieszki Maruda-Sperczak na łamach nowego portalu Inicado.pl

O motywacji powiedziano i napisano wiele. Przeprowadzono w tej dziedzinie wiele badań. Szczególnie uparcie robili to tzw. „amerykańscy naukowcy”, którzy badają niemal wszystko. Z badań nad motywacją wyraźnie wyłania się jedno – motywacja wewnętrzna jest największym motorem napędowym działania.  A my, wciąż jeszcze, trzymamy się starych, bo utartych, ścieżek i koncentrujemy się zwykle na motywacji zewnętrznej. Te wszystkie „benefity”, dodatki, karty na siłownię, samochody służbowe, premie…

Nie neguję tego, że to przydatne i ludzie lubią otrzymywać takie dodatki. Jednakże to nie one motywują. Zwłaszcza od kiedy stały się pewnego rodzaju oczekiwanym standardem. Istotne jest coś zupełnie innego, o czym zwykle nie pamiętamy lub nawet nie wiemy. Tak naprawdę na „dłuższą metę” liczy się to co wewnątrz. Co myślimy i czujemy na myśl o… TYM CZYMŚ. Tym czymś co MUSIMY zrobić.

I jak tylko „musimy”, to natychmiast nie chcemy. I wtedy ani samochody służbowe, ani dodatki do pensji nie pomogą. Jeśli myślimy, że coś musimy – natychmiast nam się odechciewa. Znacie to skądś?

Ciąg dalszy na Inicado.pl[:en]We have a plasure to comunicate that an article on Instant Influenc and motivation by Agnieszka Maruda-Sperczak was published on Inicado.pl website.

The article is written in polish but we encourage you to use e.g. Google translator.

Rzecz o de/motywacji dla Inicado.pl