zdjęcie

27 stycznia 2015 r. ukazał się Magazyn Madame, a w nim artykuł nt. metody Instant Influence Motywacja Błyskawiczna. Zapraszamy do zaczytania się :)

Instant Influence, czyli Motywacja błyskawiczna

Instant Influence – błyskawiczne wywieranie wpływu – motywacja błyskawiczna (7 minut!),

Wyobraź sobie, że możesz wywierać na ludzi wpływ, że masz magiczną różdżkę i za jej pomocą możesz sprawić, że ludzie zrobią to, czego byś od nich chciała. Ba! Sama zaczniesz robić to, czego byś chciała od siebie samej… Piękny sen pomyślisz. Niemożliwy do spełnienia – pomyślisz dalej. Jakże to możliwe, by inni robili to, czego ja chcę, kiedy samą siebie trudno mi do tego nakłonić? Jeśli uważasz, że to niemożliwe, zachęcam Cię, byś czytała dalej. Jeśli uważasz, że to realne – czytaj tym bardziej.

Rys historyczny

Metoda opracowana przez dr. Michaela V. Pantalona z Uniwersytetu Yale jest przebadana naukowo, a jej działanie potwierdzone w ponad 100. badaniach. Działa nawet na tzw. najcięższe przypadki. Alkoholicy i narkomani wychodzą z uzależnień (skuteczność na poziomie 50%), byli więźniowie pod opieką kuratora stosującego metodą Instant Influence zaczynają nowe życie i nie wracają tam skąd wyszli. Alkoholicy przestają pić – ich powracalność na izby przyjęć spada o połowę. Amerykanie wydają 22 mln dolarów, by tą metodą przeszkolić lekarzy, kuratorów sądowych, pracowników służb penitencjarnych, i innych specjalistów starających się wywołać zmianę u ludzi potrzebujących pomocy.

Metoda Instant Influence działa w najbardziej skrajnych przypadkach. Dlaczego nie miałaby być zatem skuteczna w zmotywowaniu siebie do rozpoczęcia codziennych ćwiczeń, zmotywowaniu współpracowników do przestrzegania nowych zasad, porozumienia się z dziećmi w sprawie sprzątania lub odrabiania lekcji? Działa i jest skuteczna, o ile się ją zna, stosuje.

Ciąg dalszy artykułu w Madame

Wersja elektroniczna dostępna tutaj

Wydanie papierowe dostępne w sieci Empik

 

Instant Influence, czyli Motywacja Błyskawiczna